פיתוח מקצועי

במכללה מתקיימים קורסיים ייעודיים לפיתוח מקצועי המוזמנים על-ידי משרד החינוך, הנהלת החמ”ד או המפקחים הארצים ומחוזיים.

בין הקורסים לפיתוח מקצועי – קורסים למורים חדשים, קורסים מקצועיים למורי דסיפלינות שונות, קורסים למורים עולים, חינוך לחיים במשפחה, קורסים למורים חונכים וקורסים לצוותי ניהול.

קורסים אלה בנויים על-פי מתווה אופק חדש ומקנים גמול השתלמות. ההשתתפות בהם כרוכה בתשלום דמי רישום בלבד.

הכשרת חונכים

תפקיד החונכות התגבש בשנים האחרונות וקיבל אתגר נוסף עם ביסוס הליווי המקצועי למורה החדש, בשלוש השנים הראשונות לכניסתו למערכת החינוך. תפקידם של החונך והמלווה לתמוך בקליטתם של המתמחים והמורים החדשים, ולהיות שותפים בהערכתם. התפתחותו המקצועית של עובד הוראה, במסגרת מתווה הפיתוח המקצועי ברפורמות “אופק חדש” ו”עוז לתמורה” מאפשרת לעובדי הוראה מתאימים להתמקצע בחניכה ובליווי, במסגרת מסלולי הקידום. חוזר מנכ”ל תש”ע 1/ב’ מבהיר כי תפקיד החונכות הוא חלק ממערך התפקידים במערכת החינוך, המחייב הכשרה מתאימה.

להמשך קריאה…

תוכנית אקדמיה-כיתה למורים

שלום לכם מורים מכשירים יקרים, כתמיד – זו עבורנו הזדמנות להודות לכם על שנרתמתם לסייע וללוות את הכשרת הדור הבא של המורות והמחנכות! השנה, כחלק ממפגשי הפיתוח המקצועי, נקיים 3 ימים משותפים במכללת שאנן (מוכר לגמול השתלמות, בהתאם להסבר שניתן לכל צוות). בימים אלו נעסוק בנושאים הקשורים באופן ישיר להכשרת הסטודנטיות ולליווי שלהן בבתי הספר. אנו רואים בכם – המורים המלווים את הסטודנטיות בשדה, משאב משמעותי של ידע ולמידה, ועל כן מפגשים אלו יתבססו על למידת עמיתים.

שינוי גודל גופנים

הסתרת תמונות

ההרשמה לשנה"ל תשפ"ב בעיצומה!

מלא/י את הפרטים וניצור איתך קשר בהקדם: