דבר נשיא המכללה

“שאנן – המכללה האקדמית הדתית לחינוך” היא מכללה דתית יחידה באזור הצפון ומתמחה בשלושה תחומים עיקריים: בתחום האקדמי, בתחום הפדגוגי ובתחום התורני.
נוסף על כך, המכללה מאפשרת לימודי הסבה לבעלי תואר ראשון, שרוצים לרכוש ידע ומיומנות להוראה בבתי ספר. במכללה יש מסלול מיוחד לבנות חרדיות, שסיימו את לימודיהן בסמינרים למורות ולגננות ובסיומו הן מקבלות תואר אקדמי. כמו כן יש יחידה להתפתחות מקצועית, שמספקת למורות וגננות עשרות קורסי השתלמות מדי שנה בשנה.
במכללה יש מסלול לבנות שירות לאומי הנקרא “כנפי רוח”, ובו הן משלבות את לימודיהן לצד שירותן הלאומי בקהילה.
למכללה יש סגל מרצים מקצועי וצוות עובדים נאמן ומסור. אפשר למצוא בה אווירת לימוד רצינית ותחושה של שותפות להשגת המטרה – הכשרת מחנכי דור העתיד בדרך הטובה ביותר.

פרופ' יחיאל פריש

המכללה רואה חשיבות רבה בפעילות התנדבותית-חברתית, כי כדי ליצור חברה שוויונית וצודקת יותר יש להעלות את המודעות לשינוי חברתי על ידי הכשרת מורים וסטודנטים שיביאו לידי שינוי בחברה. ניכר שלצד התרומה לחברה, תחושות ההצלחה והאמונה בעצמם ובכוחותיהם מחוללות גם בסטודנטים תהליכים של שינוי והם מגלים בעצמם יכולות אישיות כמו הכלה, אמפתיה, נתינה וסובלנות.
המכללה מקדמת ומדגישה את מימוש הפוטנציאל הגלום בכל סטודנט מתוך אימוץ ופיתוח שיטות הוראה מתקדמות והעסקת מרצים איכותיים.
במכללה אפשר למצוא שיתופי פעולה מיוחדים עם מסגרות שונות, כמו למשל בית חיה, בית רבקה, צאנז ועוד, וכן שילוב לימודים עם מדרשת “עורי צפון” המאפשר לסטודנטיות לעלות ולהתעלות בתורה ובאמונה לצד הלימודים באקדמיה.
המוטו של מכללת “שאנן” הוא לשמש בית עבור הסטודנטים, ועל כן היא מקפידה לשמור על רמת לימודים גבוהה ורף כניסה גבוה, שהיא מציבה להם.
צוות ההוראה קשוב מאוד לצורכי הסטודנט, ודואג שכל סטודנט יקבל כלים מתאימים לצרכיו כדי לעמוד במטלות לפי דרישות מסלול הלימוד שלו. הצוות מלווה כל סטודנט או סטודנטית הן מבחינה לימודית והן מבחינה אישית. הוא מפתח את הצד האינטלקטואלי ואת הצד האורייני בקרב הסטודנטים.
המכללה רואה חשיבות רבה בהרחבת השכלתם האקדמית של הסטודנטים, ולשם כך היא מתעדכנת ומעדכנת את דרכי ההוראה ואת שיטות הלמידה כדי שהסטודנטים יוכלו ליישם אותן על האוכלוסיות המתאימות.
במכללה אפשר למצוא מבחר רב של התמחויות המאפשר לכל סטודנט למצוא את התחום שקרוב לליבו ושבו הוא יכול לממש את היכולת האישית שלו.
המכללה רואה חשיבות רבה בעבודה המעשית, כיוון שהיא מכשירה את הסטודנט והסטודנטית לעתיד. כמו כן הם מקבלים הדרכה צמודה ואישית של מדרכים פדגוגיים בעלי ניסיון.
המכללה מציבה לעצמה את האתגר לשלב תחומי דעת כלליים לצד חינוך תורני ערכי, עזרה לזולת וקבלת האחר, כדי שדור המחנכים יוכל להשתמש בכל אלה באוכלוסייה המגוונת. לשם כך היא מלווה את בוגרי המכללה בשנותיהם הראשונות לעבודתם ומעניקה להם עצה ועזרה בשעת צורך. מטרתה להכשיר את הסטודנטים בהדרגה כדי שידעו להתמודד עם האתגרים הניצבים לפניהם.

שינוי גודל גופנים