תוכנית המצוינות בהוראה – רג"ב (ראש גדול בהוראה)

מרכזת התוכנית: ד"ר תרצה פריש

"גדולים החולמים חלומות והופכים חלומות למציאות,גדולים העוסקים במעשים קטנים והופכים את המעשים לגדולים"   (הרב משה צבי נריה זצ"ל)

תוכנית רג”באש גדול בהוראה) היא תוכנית ארצית ייחודית ואיכותית, המיועדת לסטודנטים  ולסטודנטיות מצוינים מבחינה ערכית ומבחינה לימודית, הלומדים בכל אחד ממסלולי ההכשרה לתואר הראשון.

גיוס סטודנטים וסטודנטיות ערכיים ובעלי יכולות גבוהות, והכשרתם באמצעות תכנית מיוחדת ואיכותית להיות מורים מובילים, מחנכים מצוינים ומנהיגים חינוכיים.

סטודנטים בעלי ציון משולב (פסיכומטרי ובגרות) 650 ומעלה, או סטודנטים בעלי הצטיינות ערכית חברתית מיוחדת, שהם בעלי ציון משולב (פסיכומטרי ובגרות) 630 ומעלה, או סטודנטים שציון המבחן הפסיכומטרי שלהם הוא 660 ומעלה וכן מועמדים בעלי ציון משולב 615 ומעלה שירשמו ללימודי מתמטיקה או אנגלית, שיעמדו גם בשני התנאים הבאים:
*התאמה לתכנית על פי ראיון קבלה. ההתאמה תיבחן לאור התרשמות מאישיותם ומנכונותם לקבל על עצמם את המחויבות לאתגרי התכנית.

*כל הסטודנטים הנ”ל צריכים לעבור מבחן מסיל”ה (-מיון סטודנטים ייעודי להוראה), הבודק בין השאר גם כישורים חברתיים ומנהיגותיים, בציון 5.5 ומעלה, מטעם מכון מופ”ת.

הערות:

  1. ישנה אפשרות לקבל לתכנית זו (לשנה א’) גם מועמדים שהציון המשולב שלהם הוא 615 ומעלה ושציונם במבחן מסיל”ה יהא 7 ומעלה, ו/או מועמדים שממוצע הבגרות שלהם הוא 105 ומעלה (ואין להם ציון פסיכומטרי מתאים), ציונם במבחן מסיל”ה יהא 7 ומעלה, והם גם יעברו בהצלחה קורס מקוון מטעם רג”ב, או מועמדים ששירתו קודם לכן כמדריכים בבית ספר שדה או בתפקיד חינוכי במסגרת חיל החינוך והנוער, שהם בעלי ממוצע בגרות 102 ומעלה, ושציונם במבחן מסיל”ה יהא 7 ומעלה.

2. ישנה אפשרות לקבל לתוכנית זו גם לקראת שנה ב’ מספר מוגבל של סטודנטים המוכיחים הצטיינות ערכית – חברתית מיוחדת, (שעברו גם מבחן מסיל”ה בציון ראוי), שהם בעלי ציון משולב (פסיכומטרי ובגרות) 585 לכל הפחות וממוצע ציונים שנתי של שנה א’ 90 ומעלה (חוץ מבמסלול תנ”ך – תושב”ע).

תוכנית לימודים תלת שנתית.
פטור מלא משכר לימוד באמצעות מלגת לימודים מותנית – מועדפת ומלגה משלימה מטעם המכללה (יש צורך לשלם רק עבור ביטוח, שמירה, שירותי ספרייה וכיו”ב).

השתתפות בקורסי חינוך יחודיים במכללה ומחוצה לה.

מלגת קיום בסך 5,000 שקל בכל שנת לימודים.
תינתן עדיפות לשיבוץ בסטאז’ ובעבודה.
בוגרי התוכנית רשאים להמשיך את לימודיהם לתואר שני באופן ישיר.

התמדה בתוכנית עד לסיומה וציון ממוצע בכל שנה – 90 לפחות.
תרומה לקהילה (- פעילות התנדבותית) במכללה ו/או מחוצה לה בהיקף של 4 ש”ש לשנה.
התנסות ייחודית עם קבוצת תלמידים (מעבר להכשרה הקלינית בה מחויב כל סטודנט במכללה, ובתחום שונה) בהיקף של 4 ש”ש במשך שנתיים.
השתתפות פעילה בכנסים ובמפגשים של התוכנית המכללתית והתוכנית הארצית.

כל סטודנט/ית המתקבל/ת לתוכנית המצוינים רג”ב ילמד/תלמד 6 ש”ש קורסי חינוך ייחודיים לרג”ב.

עבודה בהוראה לאחר סיום הלימודים לכל הפחות במשך שלש שנים (כנגד שלש השנים שבהן ניתנה להם מלגה) בהיקף של שני שליש משרה לפחות.
לתוכנית רג”ב באתר משרד החינוך לחצו כאן

  • “הסיור המרתק בירושלים, שנערך במסגרת הקורס הייחודי… גרם לי להתבוננות ייחודית על העיר העתיקה ועל עיר דוד…”.
  • “ההתנסות הייחודית בגן היתה מעצימה. נהניתי ללמוד מהגננת שהדריכה אותי ונתנה לי כלים להמשך דרכי בתחום ההוראה. העבודה עם הילדים הסבה לי אושר וסיפוק רב”.
  • “כנס רג”ב שהתקיים בטכנודע בחדרה היה מענין ומעשיר. חלק מהדברים שלמדתי בו שימשו אותי אחר כך מבחינה אישית ומבחינה מקצועית. גם נהניתי מהמפגש עם סטודנטים נוספים הלומדים במסלול ייחודי זה”.
  • “השיחה מסגרת מפגש מכללתי של רג”ב בנושא השואה בליווי התמונות היתה מטלטלת ממש ומעוררת השראה. התרגשתי כמעט עד דמעות. למדתי מהי הקרבה, מהו כוח רצון, ואף למדתי מכך על אמונתם ועל גבורתם של יהודים בתקופת השואה, ועל התפקיד החשוב שיש לנו כמורים לעתיד, להנחיל לדורות הבאים את זיכרונם של האנשים האמיצים והמיוחדים האלה, כדי לא לשכוח שבזכותם אנחנו כאן!”.
  • “להיות ברג”ב זה להיות חלק ממשהו גדול יותר. להיות ראש אחר. לדעת שיש לי קהילה שבה אפשר למצוא את העצה הנכונה ואת הכיוון הנכון. זכיתי להיות חלק מרג”ב !”

בוגר/ת רג”ב ‘שאנן’ הוא/היא ירא/ת שמים, דמות חינוכית, מקצועית אנושית וגמישה, המשלבת סגנונות הוראה שונים. הוא/היא מהווה דוגמה ומופת בהליכותיו/הליכותיה, מעורר/ת ענין וסקרנות, ושואף/ שואפת להתפתחות אישית ומקצועית נוספת.

 

   להתראות ב’שאנן’ ובהצלחה רבה,

 ד”ר תרצה פריש,
מרכזת התוכנית במכללה

• למה ללמוד אצלנו? כי שאנן – מכללה דתית לחינוך ולהוראה, ברמה אקדמית גבוהה היחידה בצפון • • למה ללמוד אצלנו? כי שאנן – מכללה דתית לחינוך ולהוראה, ברמה אקדמית גבוהה היחידה בצפון •

כל הדלתות פתוחות בפניכם (תחומי הלימוד במכללה)

מה כדאי לי ללמוד?

תואר ראשון

הכשרה להוראה ותעודת הוראה .B.Ed

תואר שני

.M.Ed בחינוך והוראה

המרכז ללימודים מתקדמים

פיתוח מקצועי והסבה אקדמאים להוראה

חוגים

מסלולים

מסלולים

תוכניות מיוחדות

מדרשות / בית מדרש נשים

"נחיתה רכה" – (סטאז')
היחידה להתמחות וכניסה להוראה

צרו איתנו קשר

שינוי גודל גופנים

הסתרת תמונות

ההרשמה לשנה"ל תשפ"ב בעיצומה!

מלא/י את הפרטים וניצור איתך קשר בהקדם: