כדאי לדעת

סיור לימודי לסטודנטים בעקבות רועי צאן וחקלאים בתנ"ך

סיור לימודי לסטודנטים בעקבות רועי צאן וחקלאים בתנ"ך לכתבה המלאה לחץ כאן

סיפור העלייה המרגש מאתיופיה של הגננת בוגרת שאנן

סיפור העלייה המרגש מאתיופיה של הגננת בוגרת שאנן (מתוך מצב הרוח) לכתבה המלאה לחץ כאן

הסטודנטיות של שאנן מסיירות בגנים

הסטודנטיות של שאנן מסיירות בגנים (מתוך בשבע) לכתבה המלאה לחץ כאן

הסניגורים של ילדי החינוך המיוחד

הסניגורים של ילדי החינוך המיוחד (מתוך מצב הרוח) לכתבה המלאה לחץ כאן

סיום הש"ס של השומר משאנן

סיום הש"ס של השומר משאנן לצפייה בכתבה לחץ כאן

שומר המכללה סיים את הש"ס

שומר המכללה סיים את הש"ס (מתוך חדשודתי) אירוע סיום הס"ש מרגש ביותר נערך במכללת שאנן כאשר מאות סטודנטים וצוות המכללה הפתיעו את השומר בן ה-70 בשירה וריקודים. לכתבה לחץ כאן

אמנות בשואה

"אמנות בשואה" - הוכן ע"י יד ושם, ירושלים. בתערוכה זו מבחר ציורים מתוך אוסף יד ושם. התערוכה מבקשת לפתוח צוהר אל אמנות שנוצרה בתקופת השואה: בגטאות, במחנות ובמסתור. הציורים משקפים את המתח בין הצורך לתעד את המאורעות לבין הרצון להפליג באמצעות האמנות אל מחוזות היופי, הדמיון והאמונה. דף הנחייה לתערוכה "אמנות בשואה"

שואה, כיצד האנושות אפשרה לכך לקרות

"שואה, כיצד האנושות אפשרה לכך לקרות" - הוכן ע"י יד ושם, ירושלים. התערוכה סוקרת את האירועים המרכזיים שהתרחשו באותה תקופה ואת גורל העם היהודי, החל מחיי היהודים בין שתי מלחמות העולם וכלה בשחרור מחנות הריכוז וההשמדה וחזרתם לחיים של הניצולים. דף הנחייה לתערוכה "שואה, כיצד האנושות אפשרה לכך לקרות"

תוכנית הפיוטים לגנים של שאנן

תוכנית הפיוטים לגנים של שאנן לצפייה בכתבה לחץ כאן

שעה גורלית לחינוך

לצפייה בכתבה לחץ כאן.

קהילת המרצים לומדת בשאנן

במהלך הקיץ קהילת המרצים במכללה השתלמה בסדנה אשר עסקה בפיתוח לומד אקטיבי והועברה על ידי המרצה נועם שלזינגר, מומחה בתחום ביצועי ההבנה. לצפייה בכתבה לחץ כאן.

השקת ספר ילדים חדש מאת שרה בן שטרית

ספר נפלא ומרגש לתחילת השנה, המספר על חששותיו של יוני המתוק, שכל כך מתרגש לבוא לגן... הספר בהוצאת מכללת שאנן עם המלצות של נשות חינוך ספר חובה לכל אמא וגננת שרוצה לעזור לילד להתמודד בהתחלותיו החדשות! עלילה מרתקת מנקודת המבט המיוחדת של הילדים! איורים שובי לב של הציירת יפית ברזון. לפרטים לחצו כאן.

סולברג: נערים רבים מדי לא זוכים לחינוך ראוי

סולברג: נערים רבים מדי לא זוכים לחינוך ראוי

מניעים אידאולוגיים ומעשיים

ד"ר אסתר כלפון, בכתבה שמדברת על התופעה של צעירים הבוחרים לרכוש השכלה בתחומי עיסוק יוקרתיים או רווחיים לצד אלו שבוחרים ללמוד בתחום החינוך למרות שהשכר קטן לאין ערוך בהשוואה להשקעה. לצפייה בכתבה לחץ כאן.

סטודנטיות בשאנן מתנסות במחקר

במסגרת כנס לביכורי מחקר שנערך במכללה, בוגרות ובוגרי המכללה הציגו את מחקרי הפעולה שערכו בהתנסות המעשית במסגרות החינוך השונות בחינוך מיוחד. לצפייה בכתבה לחץ כאן.

חגיגות סוף שנה בשאנן

חגיגות יום הסטודנט במכללה כללה דוכני מזון, הפנינג המכירות וצילומי מגנטים בארגונה של אגודת הסטודנטים, לצפייה לחץ כאן.

במכללת שאנן מכשירים את הגננות להסתכל רחוק אל מעבר לקירות הגן

"מטרתו העיקרית של המסלול לגיל הרך, היא להצמיח דור של גננות שיודע להביט רחוק אל מעבר לקירות הגן, ויודע לזהות את צרכי הקהילה ולהתחבר אליה בדרכים יצירתיות". לצפייה בכתבה לחץ כאן.

הכנס החמישי במסורת "גימלאי שאנן"

השנה נקבע יום המפגש לגימלאים "ביום השואה והתקומה", בו נהנו מסיור מרגש ב"מוזיאון לוחמי הגטאות", "יד לילד" ובארכיון הקיבוץ. לצפייה בכתבה לחץ כאן.

למה לי ללמוד חינוך דווקא?

לצפייה לחץ כאן

פרסום התמחות למורים באנגלית

לצפייה לחץ כאן

הרחבת הסמכה במתמטיקה למורים בביה"ס היסודי

לצפייה לחץ כאן

הסטודנטיות בשאנן הגיעו לשיא

סטודנטיות שנה ג' במסלול היסודי במתמטיקה לקחו חלק בהפעלה ובהכנה של יום השיא במתמטיקה שנערך בבית הספר אהרון הרא"ה בקרית שמואל. לצפייה בכתבה לחץ כאן.

דרשות שעלו מן האפר

תערוכה ייחודית הציגה את דרשותיו של הרבי מפיאסצנה- ר' קלונימוס קלמן שפירא, אותן נשא בעיצומם של אירועי הזוועה בגטו ורשה. לצפייה בכתבה לחץ כאן.

לומדים דרך הרגליים

השבוע ערכו תלמידי החוג להיסטוריה במכללת שאנן,את הסיור המסכם במסגרת הקורס "הסיור ההיסטורי-הלימודי" שמנוהל ע"י ד"ר מאיר בן-שחר. לצפייה בכתבה לחץ כאן.

לרגל ימי הזיכרון והתקומה - אדווה ביטון בהרצאה בשאנן

אגודת הסטודנטים של מכללת שאנן קיימה שיחה של ד"ר אדווה ביטון, אמה של אדל הי"ד שנפצעה קשה בפיגוע אבנים, לרגל ימי התקומה. לצפייה בכתבה לחץ כאן.

חתונת פורים בשאנן

מסיבת פורים שנערכה בקונספט חתונה, שכללה הרקדה חסידית, בופה עשיר מסובסד, צלמת מגנטים ותפאורה כשל אולם חתונות. לצפייה בכתבה לחץ כאן.

מיזם הפיוטים בגנים של שאנן לרגל החג

במסגרת מיזם "הפיוטים בגנים" של המכללה, סטודנטיות שנה ב' ממסלול הגיל הרך העבירו פעילות לקראת חג הפורים בגני הילדים ובבתי ספר שליד המכללה. לצפייה בכתבה לחץ כאן.

"יש מקרים שבהם לשון הרע מותרת"

"יש מקרים שבהם לשון הרע מותרת" כנס אקדמי בנושא ילדים בסיכון - בריונות ברשתות החברתיות, נערך השבוע במכללת שאנן בחיפה לצפייה בכתבה לחץ כאן.

מתי לשון הרע מותרת?

מתי לשון הרע מותרת? נלמד השבוע במכללה במסגרת הכנס השנתי לזכרה של נעמי הרשקוביץ של החוגים לחינוך וחינוך מיוחד לצפיה בכתבה לחץ כאן.

אומנות מודרנית

אומנות מודרנית מדפסות תלת מימד, תוכנות מחשב מתקדמות, מכשירי צילו ם משוכללים ועוד שלל המצאות וטכנולוגיות - האם כל אל ומייתרים את האומנות האנושית? לצפיה בכתבה לחץ כאן.

עם יד על הפה

עם יד על הפה אמירות נגד חיילי צה"ל? התבטאויות נגד ערבים? נגד מתנחלים? מהם הגבולות הלגיטימיים לחופש הביטוי באקדמיה? לצפיה בכתבה לחץ כאן.

מכינה לאקדמיה?

מכינה לאקדמיה? מדי שנה ניגשים לבחינה הפסיכומטרית כ 70,000- בני אדם, האם היא באמת משקפת התאמה ללימודים האקדמיים? לצפייה בכתבה לחץ כאן.

ביקור בהפתעה

ביקור בהפתעה מפגש מרגש ויוצא דופן התקיים השבוע בלשכתו של ראש עיריית קריית ים – דוד אבן צור עם המנהלת והמחנכת גילה אפשטיין לצפייה בכתבה לחץ כאן

עובדים לפי הספר

עובדים לפי הספר האם יש בכוחה של הספרות הזו להשפיע על תוצאות הבחירות? הסופר אבי גבאי, האחרון שהשיק ספר כזה, מוזמן לא לפתח ציפיות גבוהות מדי. לצפייה בכתבה לחץ כאן

תאטרון הבובות של סטודנטיות שאנן

.לצפייה בכתבה לחץ כאן.

כנס מתמחים מקצועי ליחידת "נחיתה רכה"

לצפייה בכתבה לחץ כאן

רוכשות מיומנויות בהוראה

לצפייה בכתבה לחץ כאן

ימי עיון מרוכזים - בנות שנה א' רוכשות מיומנויות בהוראה

לצפייה בכתבה לחץ כאן

חוגגים סיום סמסטר בשאנן

לצפייה בכתבה לחץ כאן

שאנן חוגגת סיום סמסטר

לצפייה בכתבה לחץ כאן

בוגרת שאנן בפעילות מדגימה למפגש בוקר - יעקב ולבן בגן

לצפייה בכתבה לחץ כאן  

למידה משמעותית בשאנן

למידה משמעותית בשאנן פורסם במצב הרוח סדנה חווייתית ברוח הנושא השנתי שנלמד  

ראיון עם פרופסור שרגא פישרמן

ריאיון עם פרופ' שרגא פישרמן : משאנן המכללה האקדמית הדתית לחינוך. בנושא ספרו החדש לו כלה דרכינו - היכרות וחיזור בחברה הדתית. פרשת השבוע. שודר בטלוויזיה, בערוץ רשת 13, ב-07.12.2018, בשעה 14:45. לצפייה בכתבה לחצ/י כאן

שינוי גודל גופנים